Zadzwoń do specjalisty: +48 507 507 004

Darmowa dostawa od 250 zł

Napisz do nas:  [email protected]

LepszaForma

Masz pytania?

+48 507 507 004

Czy Airofit może poprawić samopoczucie pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP)?
2021-06-30

Czy Airofit może poprawić samopoczucie pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP)?

Trenażer oddechowy Airofit jest używany i doceniany głównie przez środowisko sportowe, jednak warto przypomnieć, że pierwotnie urządzenie zostało stworzone z myślą o osobach przewlekle chorujących. Zawodowi sportowcy mogą poprawić swoją wydajność poprzez zwiększenie wydolności płuc, ale nie tylko dla nich mięśnie oddechowe i technika oddychania są niesamowicie istotne. Wiele osób cierpiących na choroby płuc, które […]

Trenażer oddechowy Airofit jest używany i doceniany głównie przez środowisko sportowe, jednak warto przypomnieć, że pierwotnie urządzenie zostało stworzone z myślą o osobach przewlekle chorujących.

Zawodowi sportowcy mogą poprawić swoją wydajność poprzez zwiększenie wydolności płuc, ale nie tylko dla nich mięśnie oddechowe i technika oddychania są niesamowicie istotne. Wiele osób cierpiących na choroby płuc, które zdecydują się na trening oddechowy mogą odmienić swoje życie, poprawić samopoczucie i codziennie odczuwać bezcenne rezultaty. Poniższa historia dotyczy jednej z użytkowniczek Airofit, która poprawiła swoje życie tylko dzięki regularnym treningom oddechowym.

Pacjentka

Kobieta (emerytowana księgowa), lat 71 ze zdiagnozowaną przewlekłą obturacyjną chorobą płuc. Wypala 3-5 papierosów dziennie.

Pacjentka odeszła się z pracy pod koniec 2010 r i 5 lat później została zdiagnozowana z POChP. Choroba zaczęła coraz bardziej ograniczać jej aktywność fizyczną. W 2019 roku deklarowała, że nie jest w stanie spacerować dłużej niż 10 minut, a cięższe czynności (np. odkurzanie, praca w ogródku) nie mogły trwać dłużej niż 5 minut. Wszelki wysiłek był nie do zniesienia – bardzo szybko brakowało jej tchu. Spodziewany czas emerytury i odpoczynku okazał się w stanem niepełnosprawności. Księgowa zaczęła zastanawiać się, jak poprawić wydolność.

W tym samym roku mąż pacjentki trafił pod opiekę fizjoterapeuty, który zalecił urządzenie do ćwiczeń oddechowych Airofit PRO na jego przypadłości. W ten sposób księgowa poznała trenażer mięśni oddechowych, dowiedziała się jak trenować oddech i postanowiła również spróbować. Konsekwentnie używała trenażera przez rok, gdyż widziała znakomitą poprawę wyników.

Trening

Trenażer oddechu Airofit PRO proponuje użytkownikom różne programy ćwiczeń, dzięki temu pacjentka mogła ustalić własny plan treningowy zgodnie ze swoimi potrzebami i celami. Airofit PRO jest jak prywatny trener oddechu. Z powodu osłabionych mięśni oddechowych i niskiego VLC (pojemność życiowa płuc – największa objętość powietrza, którą można wciągnąć do płuc, albo wydmuchać pomiędzy maksymalnym wydechem, a maksymalnym wdechem) zaczęła od dwóch sesji treningowych dziennie: raz rano, a potem ponownie wieczorem. Sesje trwały minutę (na poziomie „początkującym”). Księgowa szybko zaczęła czuć się lepiej i była w stanie podnieść porzeczkę. Stopniowo zwiększała ćwiczenia do 15 minut dziennie (rano i wieczorem). Poniżej wykaz sesji treningowych oraz liczba minut.

Ulubiona technika oddechowa badanej jest Elevation i wykonała tę sesję łącznie 5459 minut w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Pacjentka traktował trening z Airofit jak każdy inny nawyk: nie zmuszała się do zbyt ciężkich ćwiczeń fizycznych, zamiast tego skupiła się na konsekwencji.

Efekty

W Airofit skupiamy się na pomiarze pojemności płuc danej osoby w danym dniu. Pojemność życiowa mierzy maksymalną objętość powietrza, jaką mogą pomieścić płuca wdech/wydech jednym oddechem. Zaleca się wykonanie badań płuc w o tej samej porze dnia i przed jakimikolwiek głównymi posiłkami. Poniższy wykres przedstawia zmianę życiowej pojemności płuc pacjentki w ciągu ostatnich 52 tygodni.

Przedstawione powyżej wyniki pojemności płuc pacjentki z ostatnich 52 tygodni mówią same za siebie. Na początku miała ona średnio 1,67 litra powietrza dostępnego w płucach, a teraz zwiększyła pojemność do 2,64 litra. Wzrost pojemności życiowej płuc wyniósł oszałamiające 58%!

Istnieje wiele badań pokazujących, że można zwiększyć kondycję fizyczną i wydajność poprzez trening mięśni oddechowych. Mimo, że księgowa nie jest sportowcem, nadal uzyskuje te same korzyści z treningu. Siła wdechu pokazuje maksymalne ciśnienie wdechowe. Poniższy wykres przedstawia progresję siły mięśni oddechowych:

Siła wdechowa pacjentki wzrosła o 17%

W przeciwieństwie do większości innych trenażerów oddechowych, Airofit mierzy również siłę wydechową. Wyniki testu płuc na siłę wydechową pokazują maksymalne ciśnienie wydechowe. Poniższy wykres pokazuje zmiany siły wydechowej pacjentki:

Wykazano, że pacjentka zwiększyła siłę wydechową o 56% w ciągu ostatnich 30 tygodni!

Wnioski

Ten artykuł jest przykładem użytkowniczki, dla której trening oddechu nie ma celów sportowych, a jednak trening ten polepszył jakość jej życia. Pomiary wyraźnie wykazały, że po roku od rozpoczęcia treningów oddechowych, pacjentka ma większą pojemność życiową płuc, siłę wdechową i siłę mięśni wydechowych. Ale to nie tylko liczby – przekładają się one na łatwiejsze i zwyczajnie lepsze codzienne życie księgowej. Jak sama twierdzi, trenażer oddechowy pozwolił jej odczuć wielką zmianę w swojej wytrzymałości fizycznej, od października 2020 może spacerować nawet przez 30 minut i odkurzać przez godzinę! Przypominamy, że zanim w domu pacjentki pojawił się trenażer do ćwiczeń oddechowych było to 10 minut spaceru i maksymalnie 5 minut odkurzania. Popatrzmy jak sama opisała swoje wrażenia:

(…) byłam hospitalizowana przez 14 dni i potrzebowałam czystego tlenu, bo moje płuca już nie pracowały. Byłam przerażona. Kiedy zostałam wypisana ze szpitala, dostałam dwa rodzaje leków wziewnych. Nadal ich używam, ale nie zwiększyłam dawki, a fizycznie jestem w zupełnie innym miejsce niż byłam wcześniej: czuję się pewnie.
(…) nie chciałam być całkowicie zależna od leków. Jakość mojego życia teraz się poprawiła, mogę brać czynny udział w życiu moich wnuków i mam nadzieję, że będę w stanie nadal robić to przez lata. Wytrenowałam swoje płuca, zobaczyłam i poczułam efekty. Airofit dał mi nową nadzieję, której wcześniej ta okropna choroba mnie pozbawiła. Dlatego mogę gorąco polecić innym zakup Airofit.”

Dane tej pacjentki to tylko mały przykład spośród wielu tysięcy innych, którzy korzystali z
Airofit konsekwentnie i przez dłuższy czas. To udowadnia nam, że wszyscy możemy osiągnąć poprawę zdrowia i że nigdy nie jest na to za późno. Warto wykorzystać trenażer oddechu, opinie są pozytywne, jest to metoda nieinwazyjna, a potrafi znacząco poprawić dobrostan chorego.

Sprawdź polecane przez nas produkty

Wysyłka na terenie Polski

Szybko i bezpiecznie

30 dni na zwrot

Bezproblemowa polityka zwrotów

Sprzęt z całego świata

Znane i cenione marki

Bezpieczne płatności

Szybkie płatności online