Zadzwoń do specjalisty: +48 507 507 004

Darmowa dostawa od 250 zł

Napisz do nas:  [email protected]

LepszaForma

Masz pytania?

+48 507 507 004

Rolowanie – przed czy po treningu?
2023-04-19

Rolowanie – przed czy po treningu?

Rolowanie Rolowanie to technika masażu mięśni, która polega na stosowaniu ciśnienia na mięśnie za pomocą specjalnej rolki. Rolowanie jest popularne wśród sportowców, trenerów personalnych i fizjoterapeutów, ponieważ pozwala na zmniejszenie napięcia mięśniowego, zwiększenie elastyczności mięśni oraz przyspieszenie regeneracji mięśni po treningu. W trakcie rolowania mięśni, rolka wywiera nacisk na określone obszary ciała, co pomaga złagodzić […]

Rolowanie

Rolowanie to technika masażu mięśni, która polega na stosowaniu ciśnienia na mięśnie za pomocą specjalnej rolki. Rolowanie jest popularne wśród sportowców, trenerów personalnych i fizjoterapeutów, ponieważ pozwala na zmniejszenie napięcia mięśniowego, zwiększenie elastyczności mięśni oraz przyspieszenie regeneracji mięśni po treningu.

W trakcie rolowania mięśni, rolka wywiera nacisk na określone obszary ciała, co pomaga złagodzić napięcie mięśniowe, poprawić krążenie krwi i usunąć zablokowane punkty spustowe. Rolowanie mięśni może również pomóc w zapobieganiu urazom mięśniowym poprzez zmniejszenie ryzyka powstawania stanów zapalnych i kontuzji.

Rolowanie może być wykonywane przed treningiem, aby przygotować mięśnie do intensywnych ćwiczeń, lub po treningu, aby zmniejszyć napięcie mięśniowe i przyspieszyć regenerację mięśni. W zależności od celu, rolowanie może być wykonywane z różnym stopniem intensywności. W przypadku rolowania przed treningiem, zaleca się stosowanie delikatnych ruchów, podczas gdy rolowanie po treningu może być bardziej intensywne, ponieważ mięśnie są już rozgrzane i bardziej odporne na urazy.

Rolowanie przed treningiem

Rolowanie przed treningiem ma na celu przygotowanie mięśni do intensywnych ćwiczeń, poprawę zakresu ruchu oraz zwiększenie elastyczności mięśni. Właściwe wykonanie tej techniki pozwala na pobudzenie układu nerwowego i zwiększenie przepływu krwi, co może poprawić wydajność w trakcie treningu.

W trakcie rolowania przed treningiem należy skupić się na okolicach ciała, które mają być obciążone podczas treningu. Należy unikać zbyt intensywnego masażu, który może prowadzić do nadmiernej wrażliwości lub urazu mięśni. Najlepiej zastosować delikatne ruchy, skupiając się na oddechu i wykonywać około 5-10 minut.

Rolowanie po treningu

Rolowanie po treningu ma na celu zmniejszenie napięcia mięśniowego oraz przyspieszenie regeneracji mięśni. Jest to ważne, ponieważ podczas treningu dochodzi do mikrourazów mięśni, a rolowanie pozwala na szybsze ich zregenerowanie, co skraca czas rekonwalescencji.

W trakcie rolowania po treningu należy skupić się na mięśniach, które były intensywnie używane podczas ćwiczeń. Warto skupić się na tych obszarach, które odczuwamy jako napięte lub obolałe. W tym przypadku można zastosować bardziej intensywny masaż, ponieważ mięśnie są już rozgrzane i bardziej odporne na urazy. Należy wykonać około 10-20 minut.

Popularne rodzaje rollerów

  1. Duoball – to rodzaj rolki, który składa się z dwóch połączonych kul. Duoball jest zwykle używany do masażu mniejszych mięśni, takich jak mięśnie szyi, klatki piersiowej lub przedramion.

  2. Piłka – to kulisty przedmiot, który może być stosowany do masażu mięśni. Piłka jest zwykle używana do docierania do bardziej zaawansowanych punktów spustowych, takich jak mięśnie stopy lub podudzia.

  3. Wałek – to długi, cylindryczny przedmiot, który może być stosowany do masażu większych mięśni, takich jak mięśnie pleców lub ud. Wałek może być wykonany z różnych materiałów, takich jak pianka EVA, drewno lub tworzywo sztuczne.

Sprawdź polecane przez nas produkty

Wysyłka na terenie Polski

Szybko i bezpiecznie

30 dni na zwrot

Bezproblemowa polityka zwrotów

Sprzęt z całego świata

Znane i cenione marki

Bezpieczne płatności

Szybkie płatności online