Kynett

lepsza forma

Na podstawie technik znanych od końca lat 1800., firma Kynett B.V. rozwija od 2018 roku różne urządzenia do treningu z kołem zamachowym, takie jak Kynett HOME, FIT, PRO i ULTIMATE, we współpracy z fizjoterapeutami, naukowcami zajmującymi się ruchem oraz trenerami fitnessu.

Pierwsze lata były głównie poświęcone doskonaleniu i dalszemu rozwojowi. Wykonano wiele pracy nad poprawą funkcjonalności, jakości i trwałości. Wykorzystując prawa fizyki, firmie Kynett udało się z jednej strony wykorzystać wysokiej jakości materiały, a z drugiej strony zaprojektować oś w taki sposób, aby osiągnąć optymalne rezultaty treningowe przy stosunkowo niewielkiej wadze.

Słuchając uważnie życzeń klientów i poszerzając wiedzę na temat wszystkiego, co związane z treningiem z kołem zamachowym, Kynett B.V. poszerzyło swoją ofertę o różne urządzenia i akcesoria, które sprawiają, że trening z Kynett jest jeszcze bardziej przyjemny, intensywny i wymagający. Produkcja i montaż odbywają się wewnętrznie i są zlokalizowane w Holandii.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.
lepsza forma

Jak działa trening z kołem zamachowym Kynett

Trening z kołem zamachowym opiera się na obracającym się dysku, zamiast tradycyjnych ciężarów. Dysk - zwany również bezwładnościowym kołem zamachowym - jest przymocowany do liny. Gdy pociągniesz za linę, bezwładnościowe koło zamachowe zaczyna się obracać. Podczas tego przyspieszenia doświadczasz oporu. Ta część ruchu nazywana jest ruchem koncentrycznym. Gdy lina jest już całkowicie rozpleciona, bezwładnościowe koło zamachowe utrzymuje swoją prędkość obrotową i automatycznie zwija linię z powrotem, podobnie jak jojo. Teraz musisz spowolnić obracające się koło zamachowe, hamując je. Ta część ruchu nazywana jest ruchem ekscentrycznym. To właśnie ten ruch ekscentryczny sprawia, że trening z kołem zamachowym jest tak wyjątkowy i skuteczny.

Korzyści płynące z treningu z kołem zamachowym Kynett

Siły występujące podczas ruchu ekscentrycznego prowadzą do bardziej intensywnego i skutecznego treningu. Różne badania wykazały, że trening z kołem zamachowym ma znacznie większy wpływ na siłę mięśni, szybkość, moc oraz wielkość mięśni. Jeśli spojrzymy na siłę funkcjonalną, udowodniono, że trening z kołem zamachowym bardziej skutecznie poprawia zdolności związane z wydajnością, takie jak wysokość skoku i prędkość biegu w porównaniu do treningu tradycyjnego. Nauka również pokazuje, że trening z kołem zamachowym jest bardzo odpowiednią metodą leczenia w fizjoterapii, profilaktyce urazów oraz rehabilitacji. Szczególnie w przypadku urazów ścięgien, takich jak tendinopatia rzepki i tendinopatia mankietu rotatorów. Ale także w urazach mięśni dwugłowych uda oraz w rehabilitacji pacjentów powracających do zdrowia po udarze.