Zadzwoń do specjalisty: +48 507 507 004

Darmowa dostawa od 250 zł

Napisz do nas:  [email protected]

LepszaForma

Masz pytania?

+48 507 507 004

Jak Airofit wspiera płuca po COVID-19?
2021-08-10

Jak Airofit wspiera płuca po COVID-19?

Mike Agathagelou, farmaceuta i użytkownik Airofit. Ma 63 lata, choruje na POChP, przeszedł też COVID-19. Mike chciał opowiedzieć swoją historię, by ludzie mogli dowiedzieć się o jego drodze do wyzdrowienia z dwóch chorób układu oddechowego (w tym Covid-19) i powrocie do swojej pasji, czyli długodystansowej jazdy na rowerze. Pokazujemy takie historie, aby przypomnieć wszystkim, że […]

Mike Agathagelou, farmaceuta i użytkownik Airofit. Ma 63 lata, choruje na POChP, przeszedł też COVID-19.

Mike chciał opowiedzieć swoją historię, by ludzie mogli dowiedzieć się o jego drodze do wyzdrowienia z dwóch chorób układu oddechowego (w tym Covid-19) i powrocie do swojej pasji, czyli długodystansowej jazdy na rowerze.

Pokazujemy takie historie, aby przypomnieć wszystkim, że chociaż Airofit do tej pory jest znany przede wszystkim w świecie lekkoatletyki, to otrzymujemy coraz więcej informacji zwrotnych od osób z problemami zdrowotnymi, które czerpią korzyści z treningu oddechowego.

Mike, jako farmaceuta z zawodu, ma wyjątkową perspektywę i dokładną wiedzę o tym, jak ciężkie może być przezwyciężanie problemów zdrowotnych i choroby. Szczególnie trudne są choroby ze skłonnością do osłabiania układu odpornościowego i mięśni oddechowych. Mike widział wielu pacjentów i klientów, którzy przeszli Covid-19. Niestety on również zachorował… był jednym z 5 członków personelu zarażonych Covid-19 i jedynym, który miał bardzo poważne problemy zdrowotne z tego powodu. Mike był zdeterminowany, aby znaleźć sposób na odzyskanie sił i powrót do swojego sportowego życia po chorobie. Oprócz Covid-19 miał też inny problemy z oddychaniem – zdiagnozowano u niego POChP.

Trening

Airofit PRO udostępnia różne programy szkoleniowe w aplikacji. Dzięki temu Mike zbudował własny plan treningowy zgodnie ze swoimi potrzebami i celami. Na początku treningu z Airofit PRO Mike twierdził, że „walczył”. Jego płuca były osłabione, a on zmagał się z najprostszym treningiem. Bardzo dobrze pamięta swój pierwszy pomiar czynności płuc. Wydawało mu się, że płuca nie wytrzymają tego wysiłku. Doświadczył bólu i miał ciężki atak kaszlu. Po każdej sesji płuca Mike’a były zmęczone, a przez dzień lub dwa czuł się, jak to opisał, „poobijany”.

Mike używał Airofit PRO przez dzień lub dwa, ale potem zrobił sobie dzień przerwy, zanim zaangażował się w swoje rutynowe ćwiczenia. Mike jeździ na rowerze, ale jego powrót do zdrowia zaczął się po prostu od chodzenia po ogrodzie, potem na bieżni, a w końcu krótkich rowerowych dystansów, na których kilka razy zatrzymywał się na kilka minut, aby sprawdzić poziom tlenu. Ten czasami spadał aż do 88%!

Po treningach z trenażerem oddechu powrót do zdrowia zaczął przyspieszać. Mike nadal trenował powoli, ale robił to regularnie i widział szybkie postępy. Każdego dnia korzystał z programu „Nadmierna siła”, „Siła wdechu” i „Siła wydechu” w ustawieniu „początkujący”, przez 1 minutę na sesję.

Poniższy wykres pokazuje, jakie sesje treningowe odbył i ile czasu na nie poświęcił

Wyniki

W Airofit skupiamy się na pomiarze pojemności płuc danej osoby w danym dniu. Pojemność życiowa mierzy maksymalną objętość powietrza, jaką mogą pomieścić płuca (wdech/wydech) jednym oddechem. Zaleca się wykonanie badań płuc o tej samej porze dnia i przed głównymi posiłkami.

Powyższe wyniki pokazują poprawę pojemności życiowej płuc Mike’a w czasie ostatnich 11 tygodni. Na początku Mike miał średnio 2,65 litra pojemności życiowej, a teraz zwiększył ją do 4,05 litra w zaledwie 11 tygodni dzięki minutowym, spójnym treningom oddechowym.
Oznacza to, że zwiększył swoją życiową pojemność płuc aż o 52%.

Istnieje wiele badań pokazujących, że trening mięśni wdechowych jest korzystny dla pacjentów cierpiących na POChP. Osłabione mięśnie wdechowe są często wykrywane u tych pacjentów i tak też jest w przypadku Mike’a. Poniższy wykres pokazuje postęp Mike’a w sile mięśni wdechowych:

Przez 11 tygodni Mike był w stanie zwiększyć swoją siłę wdechową od 40 cm H20 do 164 cm H20. Biorąc pod uwagę ilość czasu spędzonego na ćwiczeniach, ta poprawa jest wyjątkowo duża!

Wnioski

Po treningu z Airofit PRO Mike’owi udało się dokonać wielkich zmian w sile mięśni oddechowych w zaledwie 11 tygodni. Zwiększył pojemność życiową płuc i siłę wdechu.

Kiedyś cierpiałem przez pierwsze 10 km lub 30 min moich przejażdżek, dopóki moje płuca się nie rozgrzały. Po moim treningu z Airofit to się nie zdarza i wchodzę w swoje tempo znacznie szybciej… Mój ostatni test czynnościowy płuc u lekarza został powtórzony 3 razy. On leczył mnie z powodu choroby układu oddechowego w szpitalu i mówił o szkodach jakie choroba wyrządziła w moich płucach. Nie mógł uwierzyć, że faktycznie poprawiłem mój test w porównaniu do czasu sprzed COVID-19!”

Postępy pokazane na wykresach Mike’a mówią same za siebie. Mike jest przykładem tego, jak konsekwentne ćwiczenie mięśni oddechowych przez długi okres daje ogromne osobiste
korzyści i ulgę w walce z chorobą.

Uwaga: Te oświadczenia nie zostały ocenione przez administrację żywności i leków.
Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, lub zapobiegania chorobom.

Sprawdź polecane przez nas produkty

Wysyłka na terenie Polski

Szybko i bezpiecznie

30 dni na zwrot

Bezproblemowa polityka zwrotów

Sprzęt z całego świata

Znane i cenione marki

Bezpieczne płatności

Szybkie płatności online